ZACISZE 1, 42-582 ROGOŹNIK

Start -> O placówce

O placówce

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach
od 6.30 do 16.30.

Sprawy związane z wyżywieniem lub nieobecnością dzieci należy zgłaszać na adres aneta.chmiela@interia.pl lub tel. 781 982 788.

W pracy wychowawczej i dydaktycznej preferujemy otwarty styl i aktywne metody, tworzymy sytuacje edukacyjne, które dodatnio korelują z potrzebami dzieci i wyzwalają ich potencjał twórczy.

Kierując się wyznaczonymi priorytetami pragniemy podkreślić, że największą wartością w naszym przedszkolu jest przede wszystkim dobro dziecka i profesjonalne podejście.

Nasza wizja

• Nasze przedszkole jest otwarte na potrzeby dzieci i rodziców.
  • Promujemy działania w zakresie propagowania zdrowego stylu życia oraz świadomego udziału dzieci w życiu kulturalnym, poprzez kontakt z literaturą, teatrem, sztuką, muzyką.
  • Najważniejsze dla nas jest to, aby przedszkolak był: zdrowy i silny, bezpieczny, wrażliwy i kochający, otwarty i tolerancyjny, myślący oraz twórczy.
    Oddziaływania przedszkola i domu są skoordynowane, a rodzice są naszymi sojusznikami i sprzymierzeńcami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego.
  • Wszyscy pracownicy sumiennie wykonują swoje obowiązki, swym zaangażowaniem i postawą budują pozytywny wizerunek naszej placówki.
  • Największym dobrem jest dobro dziecka. Stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego potrzeb i możliwości.
  • Pragniemy w każdym dziecku rozbudzić ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość i wrażliwość oraz wyobraźnię twórczą.
  • Jesteśmy przekonani, że nasze przedszkole wyposaży młodych ludzi w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i życiu dorosłym, będą otwarci na kontakty z innymi ludźmi, cechować ich będzie śmiała i twórcza postawa wobec otaczającego świata.
  • Przedszkole w Rogoźniku zlokalizowane jest w pobliżu terenów rekreacyjnych, niedaleko znajduję się piękny park, dwa jeziora, nowoczesny plac zabaw, co stanowi dodatkowy atut dla naszej placówki. Nasi wychowankowie spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, w tak malowniczym otoczeniu.

Wokół przedszkola znajduje się duży, ogrodzony plac zabaw dla dzieci. Umieszczone są na nim zabawki ogrodowe oraz sprzęt terenowy. Ogród w naszym przedszkolu jest miejscem radości, odpoczynku i dobrej, bezpiecznej zabawy, również dla rodziców uczestniczących w wielu imprezach takich jak: festyny rodzinne czy pikniki.

Cała kadra pedagogiczna dba o własne doskonalenie zawodowe i podnoszenie jakości pracy z dziećmi.

Personel administracyjny zajmuje się sprawami finansowymi przedszkola oraz planowaniem posiłków i zaopatrzeniem w żywność, środki czystości, pomoce itp.

Personel pomocniczy między innymi dba o przygotowanie i wydawanie posiłków, wykonuje, prace porządkowe i naprawcze, bierze udział w opiece nad dziećmi przebywającymi na terenie placówki.

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola

z chęcią odpowiemy na Państwa pytania, oprowadzimy po naszej placówce i zaprezentujemy metody oraz efekty naszej pracy.

Masz pytanie? Zapraszamy do kontaktu z przedszkolem!

Zobacz nas na facebooku