ZACISZE 1, 42-582 ROGOŹNIK

Start -> Historia

historia

Miejscowość, w której usytuowane jest przedszkole posiada duże walory krajobrazowe, gdyż otoczona jest pasmem wzgórz i lasów oraz zbiornikami wodnymi. Atrakcyjność sprzyja organizowaniu wszelkiego rodzaju wycieczek krajobrazowych, na których podopieczni mogą poznawać faunę i florę w ich naturalnym otoczeniu. Współpraca przedszkola ze środowiskiem lokalnym to nasz priorytet. Nasi wychowankowie od początków istnienia przedszkola prezentowali swoje umiejętności na różnych uroczystościach odbywających się w środowisku lokalnym, z kolei tradycją jest, że przedszkole bardzo często i chętnie gości przedstawicieli społeczności lokalnej w naszej placówce.

1966

Przedszkole Publiczne w Rogoźniku funkcjonuje od 1966 roku.

Mieści się w budynku jednokondygnacyjnym przy ulicy Zacisze 1. Jest placówką z długą historią i bogatą tradycją.

Wychodząc naprzeciw potrzebom stworzenia fachowej opieki nad dziećmi do
lat 3 władze naszej gminy, przy wsparciu środków unijnych, przyczyniły się do wybudowania
w 2012 r. Żłobka Gminnego, który jest integralną częścią naszej placówki. Łączą nas wspólne idee, projekty i plany, które realizujemy tworząc zgraną drużynę.

Masz pytanie? Zapraszamy do kontaktu z przedszkolem!

Zobacz nas na facebooku